Ideální stavba do našich zahrad

Pergoly se stávají součástí našich zahrad, ale v podstatě se jedná o další obytnou část nebo prostor, který je ovšem umístěný v přírodním prostředí. Podle možností si lze objednat různé provedení, výšku, šířku, ale zároveň je zde možnost si vybrat i materiál, z kterého bude její základ stvořen. V podstatě převážně vítězilo přírodní masivní dřevo, ale těsně za ním si získaly oblibu hliníkové pergoly. Všechno má své pro a proti a záleží pouze na majiteli, jak se rozhodne. Ani jednomu materiálu nebudou vadit rodinné dýchánky, tiché relaxace v přírodě nebo společenské akce. Dokonce i volba zastřešení může být stejná. Postavit si tento prvek na pozemku také není žádná velká věda, a kdo se na to necítí a měl by obavy o svoji hlavu, aby mu přístřešek na ni nespadl při prvním větříku, tak se může obrátit na odborníky.

hliníková pergola

Dřevo nebo hliník

V podstatě dřevo je přírodní materiál a vypadá ve venkovním prostředí zcela přirozeně. Ovšem potřebuje stálou údržbu. Je v podstatě jedno, zdali se bude jednat o zastřešenou nebo nezastřešenou pergolu, ale taková dřevostavba je vystavena působení povětrnostních podmínek, které ovlivňují celkovou trvanlivost dřevěných prvků. V podstatě vliv na udržování vlhkosti v její blízkosti mají na svědomí i rostliny a stromy. Stranou samozřejmě nezůstává ani přirozená vlhkost, která se v okolí koncentruje. Celá konstrukce je tudíž vystavěna velmi náročným podmínkám a následné zátěži. Pak se musí dobře chránit před zadržováním vody. Kvalitní nátěry se musí opakovat, aby zvýšily větší trvanlivost. Hliníková konstrukce je daleko lehčí, co se týká jak stavění, tak váhy a na údržbu je také snadnější. V podstatě si při stavbě můžeme připomenout dřívější dětská léta se stavebnicí Merkur.

pergola

Hliník není vůbec nudný

Moderní technologie nabízí provedení nejen v klasicky známém zabarvení, ale nyní se dá hliníková konstrukce dodat v barevném provedení, což znamená skutečný komfort do zahrad, jelikož dokáže pak následně splynout s okolím. Vhodné zastřešení lze provést naprosto stejně, jaké bychom provedli u dřevěných staveb. Mnohdy někomu postačí i rozměrné slunečníkové clony. Zde skutečně záleží jen a pouze na uživateli.

4/5 - (1 vote)