Pěstujte si vlastní klíčky

Pěstování klíčků ze semínek je moderním trendem v mnoha domácnostech. Důvodem je snadná péče a nízké nároky na prostory a prostředí. To znamená, že si můžete vypěstovat různé druhy klíčků na okně, balkoně, kuchyňské lince, na stole, nebo třeba na nižší skříňce.
Budete mít radost z vlastní bio produkce za „hubičku“ a ještě tím získáte bohatý přísun vitamínů a dalších nezbytných látek potřebných pro lidský organismus. Kromě toho si na nich pochutnáte, protože mají skvělou chuť a můžete je využít jak v teplé, tak ve studené kuchyni.semena sóji.jpg
Kromě semínek k pěstování stačí i praktická a na prostor nenáročná miska na klíčení https://www.nakliceno.cz/misky-a-sklenice-na-kliceni/nebo sklenice na klíčení semínek, tzv. biomiska. Můžete ale použít i jinou nádobu na klíčení semínek, třeba zavařovací sklenici.
Misku na klíčení semen (nádoba na klíčení, biomiska na klíčení) stačí naplnit vybranými druhy semínek a zalít vodou.
Doba namáčení semínek je různá. Obiloviny stačí 10 – 12 hodin, luštěniny asi 15 hodin. Další den se přebytečná voda slije a semínka propláchnou. Proplachování semínek vodou se musí provádět  2x – 3 x denně. Tím se předchází plísni a hnilobě.slunečnicová semena.jpg
Naše klíčící biomiska a další nádoby na klíčení semen jsou také skvělým doplňkem, který slouží jako dekorace a nijak nenarušují interiér.
Jsou praktické, snadno se udržují a jejich design se hodí všude.
Sklenice na klíčení, misky na klíčení semen a další nádoby k tomu určené jsou součástí zdravé a oblíbené RAW kuchyně, protože se v nich vypěstují chutné a na vitamíny, enzymy a další prvky bohaté klíčky semínek.
Takto si můžete snadno a rychle vypěstovat různé druhy klíčků, které můžete konzumovat v čerstvém stavu nebo při přípravě studené i teplé kuchyně.
Sklenice na klíčení semínek i misky na klíčení semínek se snadno udržují a lehce skladují.
Jsou praktické, užitečné a můžete je využívat stále dokola.